Антена 5 Тим

Борис

Борис Пауновски

Водител, Музички новинар

boris@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
Depeche Mode, New Order, Morrissey, Duran Duran
Специјалност
англиски фудбал
Песни
Музички времеплов
  • 1973 - Carole King настапува во Central Park во Њујорк и привлекува 100.000 публика.
  • 1996 - UK No.1 Gina G 'Ooh Aah...Just A Little Bit'
  • 1997 - Извештај покажува дека Elvis Presley е најтиражен постхумен забавувач со продажба од 1 милијарда снимки низ светот, над 480 активни фан-клубови и над 250.000 постојани британски обожаватели кои се уште му ги купуваат снимките.
  • 1997 - UK No.1 Michael Jackson 'Blood On The Dance Floor'
  • 1991 - Michael Bolton доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Time, Love and Tenderness'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје