Dua Lipa - New Rules


Музички времеплов
  • 1971 - USА No.1 Janis Joplin 'Me And Bobby McGee'
  • 1982 - USА No.1 Joan Jett & The Blackhearts 'I Love Rock 'n' Roll'
  • 1959 - Роден е Richard Drummie од Go West (1985 UK No.5 'We Close Our Eyes').
  • 1977 - Во портсмаут, Англија, T Rex го имаат последниот концерт во кариерата.
  • 1976 - Alice Cooper се жени со 19-годишната Sheryl Goddard.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје