Плеј листа 14.11.2018


New Rules
Dua Lipa
50
Havana
Camila Cabello feat. Young Thug
33
Wish I Knew You
The Revivalists
16
Dum Dum
Kideko x Tinie Tempah x Becky G
22
What About Us
Pink
20
Lonely Together
Avicii feat. Rita Ora
25
Mind If I Stay
Kadebostany
10
Feel It Still
Portugal. The Man
17
Look What You Made Me Do
Taylor Swift
8
Too Good At Goodbyes
Sam Smith
8
Dusk Till Dawn
Zayn Malik feat. Sia
19
My Man
Parov Stelar
13
Музички времеплов
  • 1954 - Роден е Alexander O'Neal. 'Fake'
  • 1936 - Роден е Freddie Garrity, вокалист Freddie & The Dreamers. 'I'm Telling You Now'
  • 2000 - Музичките продавници HMV одбиваат да го продаваат новиот сингл на Offspring, зашто бендот решил песната да ја понуди за бесплатно даунлодирање преку својот официјален веб сајт.
  • 2000 - Поранешниот пејач на Kajagoogoo, Limahl, за малку избегнал смрт кога во возот со кој патувал избувнал пожар.
  • 1990 - Продуцентот Frank Farin ги отпушта членовите на Milli Vanilli, Rob Pilatus и Fabrice Morvan, зашто тие инсистирале навистина да пеат на новиот албум.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје