Топ Листи


Музички времеплов
  • 1987 - USА No.1 Bon Jovi 'Livin' On A Prayer'
  • 1972 - 12-годишниот Neil Reid доаѓа на првото место на британската албумска листа со својот деби албум и станува најмладиот артист што доаѓа на таа позиција.
  • 1952 - Родена е Randy Crawford (1980 UK No.2 'One Day I'll Fly Away') и членка на Crusaders (1979 UK No.5 & US No.36 'Street Life.)'
  • 1989 - Debbie Gibson започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Electric Youth'.
  • 2001 - USА No.1 Joe feat Mystikal 'Stutter'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје