Галерии

Музички времеплов
  • 1990 - USА No.1 Madonna 'Vogue'
  • 1978 - Dire Straits за првпат издаваат сингл за голема издавачка куќа. 'Sultans Of Swing' е снимен со буџет од 120 фунти.
  • 1932 - Родена е Alma Cogan (1955 UK No.1 'Dreamboat', плус 20 други британски топ 40 хитови). Најмлад женски изведувач што дошол на првото место на британската листа во 50-те години.
  • 2002 - Moby го добива вториот британски бр.1 албум ’18’.
  • 1968 - Роден е Paul Hartnoll од Orbital.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје