Carl Cox in Sofija 2004

Музички времеплов
  • 1973 - USА No.1 Stevie Wonder 'You Are The Sunshine Of My Life'
  • 1978 - Dire Straits за првпат издаваат сингл за голема издавачка куќа. 'Sultans Of Swing' е снимен со буџет од 120 фунти.
  • 2002 - Moby го добива вториот британски бр.1 албум ’18’.
  • 1984 - Bob Marley & the Wailers започнуваат 12-неделен престој на првото место на британската албумска листа со компилацијата 'Legend', издадена по повор три годишнината од смртта на Marley.
  • 1960 - Родена е Yasmin Evans, попзната како Yazz.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје