WMC 2010 in Miami

Музички времеплов
  • 1989 - Alison Moyet се разведува со Malcolm Lee.
  • 1979 - Abba го започнуваат 4-неделниот престој на првото место на британската албумска листа со 'Voulez-Vous'.
  • 1949 - Роден е Dusty Hill, басист во ZZ Top.
  • 1973 - USА No.1 Stevie Wonder 'You Are The Sunshine Of My Life'
  • 1968 - Роден е Paul Hartnoll од Orbital.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје