MTV EMA 2010 Madrid

Музички времеплов
  • 1971 - Се распаѓа британската рок група Free.
  • 2000 - Whitney Houston започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Greatest Hits'.
  • 1972 - Роден е раперот The Notorious B.I.G. (aka Biggie Smalls, aka Christopher G. Wallace).
  • 1941 - Роден е Ronald Isley од Isley Brothers.
  • 1994 - USА No.1 All 4 One 'I Swear'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје