Емисии


УК ретро

Сакате да дознаете за историјата на Британската топ листа ? Тогаш ова е вистинската емисија за вас. Многу информации за случувањата на оваа топ листа години наназад.
Водител: Борис
Термин: недела од 19 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1950 - Роден е Richard Branson, основач на Virgin Records и на целосната Virgin империја.
  • 1972 - Членовите на Sly and the Family Stone се уапсени откако е откриено дека поседуваат марихуана.
  • 2004 - UK No.1 Shapeshifters 'Lola’s Theme'
  • 1994 - Пејачката на Cranberries, Dolores O'Riordan се мажи со поранешниот менаџер на Duran Duran, Don Burton. A на денешен ден на имотот во Њу Џерси, Bobby Brown стапува во брак со Whitney Houston.
  • 1931 - Роден е Papa Dee Allen од War. 'Low Rider'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје