Емисии


После часови

После часови со Андреј Мицајков
Водител: Micajkov
Сабота 23:00 - 00:00
Музички времеплов
  • 1968 - Роден е Paul Hartnoll од Orbital.
  • 1979 - Abba го започнуваат 4-неделниот престој на првото место на британската албумска листа со 'Voulez-Vous'.
  • 1949 - Роден е Dusty Hill, басист во ZZ Top.
  • 1990 - USА No.1 Madonna 'Vogue'
  • 1989 - Alison Moyet се разведува со Malcolm Lee.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје