Музички времеплов
  • 1954 - Роден е актерот и пејач John Travolta (1978 UK & USА No.1 хит со Olivia Newton John - 'You're The One That I Want').
  • 1965 - UK No.1 The Kinks 'Tired Of Waiting For You'
  • 1972 - 12-годишниот Neil Reid доаѓа на првото место на британската албумска листа со својот деби албум и станува најмладиот артист што доаѓа на таа позиција.
  • 2001 - USА No.1 Joe feat Mystikal 'Stutter'
  • 1987 - USА No.1 Bon Jovi 'Livin' On A Prayer'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје