Pink - What About Us


Музички времеплов
  • 1980 - Во интервју, членот на Rolling Stoneѕ, Bill Wyman, најавува дека ќе ја напушти групата по две години, на нивната 20-годишнина од опстојувањето. Сепак ќе си замине од групата дури по 11 години.
  • 1984 - Simple Minds го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Sparkle In The Rain'.
  • 1989 - Debbie Gibson започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Electric Youth'.
  • 1967 - USА No.1 Buckinghams 'Kind Of A Drag'
  • 1933 - Родена е пејачката, актерка и поетеса Yoko Ono, сопруга на John Lennon. Се преселила од Токио во Њујорк кога имала 14 години и го запознала Lennon во 1969 година.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје