Taylor Swift - Look What You Made Me Do


Музички времеплов
  • 2001 - USА No.1 Joe feat Mystikal 'Stutter'
  • 1989 - Fine Young Cannibals го добиваат единствениот британски бр.1 албум 'The Raw And The Cooked.'
  • 1972 - 12-годишниот Neil Reid доаѓа на првото место на британската албумска листа со својот деби албум и станува најмладиот артист што доаѓа на таа позиција.
  • 1947 - Роден е Dennis Deyoung, вокалист и клавијатурист во Styx (1979 USА No.1 & 1980 UK No.6 'Babe').
  • 1965 - UK No.1 The Kinks 'Tired Of Waiting For You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје