Sam Smith - Too Good At Goodbyes


Музички времеплов
  • 1955 - Роден е Stan Lynch, тапанист во бендот на Tom Petty, Heartbreakers.
  • 2000 - Whitney Houston започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Greatest Hits'.
  • 1979 - Elton John станува прва западна ѕвезда што оди на турнеја во Русија.
  • 1971 - Се распаѓа британската рок група Free.
  • 1985 - Родена е Mutya Buena од Sugababes.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје