Kideko x Tinie Tempah x Becky G - Dum Dum


Музички времеплов
  • 1942 - Роден е Pete York од Spencer Davis Group (1966 UK No.1 'Keep On Running').
  • 2000 - На David Bowie и сопругата Iman им се раѓа првото дете, ќерката Alexandria Zahra Jones.
  • 1995 - Хотелот во сопственост на членовите на U2, 'The Clarence' уништен е од пожар за кој биле потребни 3 часа за да се стави под контрола.
  • 1981 - USА No.1 Diana Ross & Lionel Richie 'Endless Love'
  • 2004 - UK No.1 3 Of A Kind 'Baby Cakes'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје