Топ 10 @ 10 11.03.2019


1
Giant (Purple Disco Machine Remix)
Calvin Harris & Rag'n'Bone Man
| 1 Недела во листата
0
2
Ardor (Original Mix)
Soul Button, Modeplex
| 1 Недела во листата
0
3
Deep Feeling (Extended Mix)
Foo Funkers, Raul Osvaldini
| 1 Недела во листата
0
4
Got To Keep On
The Chemical Brothers
3 | 2 Недели во листата
0
5
A Fire In The Sun
Marino Canal
| 1 Недела во листата
0
6
Lanarka (Original Mix)
Sebastien Leger
4 | 2 Недели во листата
0
7
Mojo's Tale (Extended Mix)
Eelke Kleijn
3 | 3 Недели во листата
0
8
Wish You Were Here feat. Msaki (Guy Mantzur Remix)
Black Coffee
5 | 4 Недели во листата
0
9
Carrousel
Kora & Adrien
4 | 2 Недели во листата
0
10
Archangel (Original Mix)
Essay
2 | 5 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1959 - Роден е Terry Hall, вокалист во Specials (1981 UK No.1 'Ghost Town') и Fun Boy Three (1982 UK No.4 'It Ain't What You Do It's The Way That You Do It' со Bananarama), Colour Field (1985 UK No.12 'Thinking Of You'), а бил и член на Vegas.
  • 1957 - Elvis Presley го купува имотот “Graceland” во Мемфис за 102.500 долари. Претохдно тој имот бил користен од христијанската црква на Грејсленд.
  • 1996 - Издадена е втората серија Beatles Anthology. На компилацијата се наоѓа и 'Real Love', трака што останатите членови на Beatles ја снимиле користејќи страта демо снимка со гласот на John Lennon.
  • 1995 - Bruce Springsteen започнува двонеделн престој напрвото место на американската албумска листа со 'Greatest Hits.'
  • 2005 - 50 Cent станува прв соло изведувач со три синглови маѓу првите 5 на американската топ листа. ‘Candy Shop’ е на првото место, ‘How We Do’ на The Game, (член на неговата група G-Unit) е на бр.4 и ‘Disco Inferno’ е на бр.5.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје