Хит Парада 16.03.2019


1
My Love Goes On
James Morrison feat. Joss Stone
1 | 5 Недели во листата
12
2
Sucker
Jonas Brothers
9 | 2 Недели во листата
6
3
Just You And I
Tom Walker
2 | 6 Недели во листата
6
4
365
Zedd & Katy Perry
2 | 4 Недели во листата
1
5
Don't Call Me Up
Mabel
4 | 8 Недели во листата
0
6
Who Do You Love
Chainsmokers feat. 5 Seconds Of Summer
2 | 5 Недели во листата
0
7
Walk Me Home
Pink
1 | 3 Недели во листата
4
8
Mama
Clean Bandit feat. Ellie Goulding
5 | 5 Недели во листата
5
9
Think About Us
Little Mix feat. Ty Dolla Sign
2 | 7 Недели во листата
1
10
By The River
Klingande
| 1 Недела во листата
2
11
Candlelight
Jack Savoretti
2 | 4 Недели во листата
7
12
Foolish
Meghan Trainor
| 1 Недела во листата
0
13
i'm so tired...
Lauv & Troye Sivan
1 | 2 Недели во листата
1
14
Pretty Shining People
George Ezra
| 1 Недела во листата
4
15
Swan Song
Dua Lipa
3 | 7 Недели во листата
0
16
Finally (Dayne deep mix)
Sweed & Jalana
3 | 10 Недели во листата
0
17
Hello Happiness
Chaka Khan
2 | 7 Недели во листата
1
18
Slow Down
Maverick Sabre and Jorja Smith
1 | 2 Недели во листата
0
19
Friends
Dido
| 1 Недела во листата
3
20
Give You Up
Dido
10 | 2 Недели во листата
2
21
Only Want You
Rita Ora feat 6LACK
| 1 Недела во листата
3
22
Lost In The Fire
Gesaffelstein & The Weeknd
6 | 9 Недели во листата
4
23
Alright
Jain
6 | 10 Недели во листата
0
24
Lie To Me
5 Seconds of Summer feat. Julia Michaels
6 | 8 Недели во листата
0
25
Someone You Loved
Lewis Capaldi
3 | 3 Недели во листата
0
26
Break Up With Your Girlfriend I'm Bored
Ariana Grande
3 | 5 Недели во листата
1
27
Giant
Calvin Harris & Rag n Bone Man
3 | 9 Недели во листата
1
28
Selfish
Little Simz feat. Cleo Sol
2 | 2 Недели во листата
1
29
Talk
Khalid
9 | 4 Недели во листата
5
30
Heal Me
Grace Carter
9 | 3 Недели во листата
5
Музички времеплов
  • 1975 - Tom Jones започнува 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со колекцијата '20 Greatest Hits'.
  • 1975 - Led Zeppelin започнуваат 6-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Physical Graffiti', нивни четрвти американски бр.1.
  • 1943 - Роден е поп/џез пејачот и гитарист George Benson (1980 USА No. 4 & UK No.7 'Give Me The Night').
  • 1986 - USА No.1 Heart 'These Dreams'
  • 1980 - Албумот на Pink Floyd, 'Another Brick In The Wall', започнува 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје