Најбарани 19.03.2019


1
Доволни
Cyrillic ft. Valery
31
2
Откако си негова
Владо Јаневски
17
3
Модерна љубов
Суперхикс
15
4
My Love Goes On
James Morrison feat. Joss Stone
4
5
Sucker
Jonas Brothers
4
6
Candlelight
Jack Savoretti
4
7
Talk
Khalid
3
8
Heal Me
Grace Carter
3
9
Just You And I
Tom Walker
3
10
Walk Me Home
Pink
3
11
Mama
Clean Bandit feat. Ellie Goulding
3
12
Pretty Shining People
George Ezra
2
13
Only Want You
Rita Ora feat 6LACK
2
14
Lost In The Fire
Gesaffelstein & The Weeknd
1
15
Friends
Dido
1
16
Give You Up
Dido
1
17
365
Zedd & Katy Perry
1
18
Без тебе
Филип Јордановски
1
19
Љубов
Гуру Харе и Тамара
1
20
Giant
Calvin Harris & Rag n Bone Man
1
Музички времеплов
  • 1996 - Издадена е втората серија Beatles Anthology. На компилацијата се наоѓа и 'Real Love', трака што останатите членови на Beatles ја снимиле користејќи страта демо снимка со гласот на John Lennon.
  • 1995 - Bruce Springsteen започнува двонеделн престој напрвото место на американската албумска листа со 'Greatest Hits.'
  • 2005 - 50 Cent станува прв соло изведувач со три синглови маѓу првите 5 на американската топ листа. ‘Candy Shop’ е на првото место, ‘How We Do’ на The Game, (член на неговата група G-Unit) е на бр.4 и ‘Disco Inferno’ е на бр.5.
  • 1959 - Роден е Terry Hall, вокалист во Specials (1981 UK No.1 'Ghost Town') и Fun Boy Three (1982 UK No.4 'It Ain't What You Do It's The Way That You Do It' со Bananarama), Colour Field (1985 UK No.12 'Thinking Of You'), а бил и член на Vegas.
  • 1946 - Родена е Ruth Pointer од Pointer Sisters (1981 USА No.2 'Slow Hand', 1984 UK No.2 'Automatic').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје