Carl Cox in Sofija 2004

Музички времеплов
  • 1979 - Supertramp доаѓаат на врвот на американската албумска листа со 'Breakfast In America'.
  • 2002 - Moby го добива вториот британски бр.1 албум ’18’.
  • 1984 - Bob Marley & the Wailers започнуваат 12-неделен престој на првото место на британската албумска листа со компилацијата 'Legend', издадена по повор три годишнината од смртта на Marley.
  • 1990 - USА No.1 Madonna 'Vogue'
  • 1949 - Роден е Dusty Hill, басист во ZZ Top.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје