Brit Awards 2005 / Earl`s Court, London

Музички времеплов
  • 2002 - Moby го добива вториот британски бр.1 албум ’18’.
  • 1960 - Родена е Yasmin Evans, попзната како Yazz.
  • 1989 - Alison Moyet се разведува со Malcolm Lee.
  • 1979 - Supertramp доаѓаат на врвот на американската албумска листа со 'Breakfast In America'.
  • 1973 - USА No.1 Stevie Wonder 'You Are The Sunshine Of My Life'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје