WMC 2009

Музички времеплов
  • 2002 - Moby го добива вториот британски бр.1 албум ’18’.
  • 1948 - Роден е Tom Scott, саксофонист во L.A. Express, а соработувал и со Joni Mitchell, Carole King, Steely Dan. Компонирал и музика за филмови и ТВ шоуа.
  • 1990 - USА No.1 Madonna 'Vogue'
  • 1984 - Bob Marley & the Wailers започнуваат 12-неделен престој на првото место на британската албумска листа со компилацијата 'Legend', издадена по повор три годишнината од смртта на Marley.
  • 1973 - USА No.1 Stevie Wonder 'You Are The Sunshine Of My Life'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје