MTV EMA 2009 Berlin

Музички времеплов
  • 1941 - Роден е Ronald Isley од Isley Brothers.
  • 1979 - Elton John станува прва западна ѕвезда што оди на турнеја во Русија.
  • 1977 - UK No.1 Rod Stewart 'I Don't Want To Talk About It / First Cut Is The Deepest'
  • 1985 - Родена е Mutya Buena од Sugababes.
  • 1971 - Се распаѓа британската рок група Free.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје