Brit Awards 2010

Музички времеплов
  • 1952 - Родена е пејачката и моделка Grace Jones.
  • 1984 - Bob Marley & the Wailers започнуваат 12-неделен престој на првото место на британската албумска листа со компилацијата 'Legend', издадена по повор три годишнината од смртта на Marley.
  • 1990 - USА No.1 Madonna 'Vogue'
  • 1973 - USА No.1 Stevie Wonder 'You Are The Sunshine Of My Life'
  • 1932 - Родена е Alma Cogan (1955 UK No.1 'Dreamboat', плус 20 други британски топ 40 хитови). Најмлад женски изведувач што дошол на првото место на британската листа во 50-те години.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје