Емисии


Соул и фанк

Забава и релаксација со најголемите и најдобри колекции на soul, fank, jazz и rnb во Македонија.
Водител: Емил
Термин: сабота и недела од 13 до 14 часот
Музички времеплов
  • 2002 - Moby го добива вториот британски бр.1 албум ’18’.
  • 1952 - Родена е пејачката и моделка Grace Jones.
  • 1989 - Alison Moyet се разведува со Malcolm Lee.
  • 1978 - Dire Straits за првпат издаваат сингл за голема издавачка куќа. 'Sultans Of Swing' е снимен со буџет од 120 фунти.
  • 1990 - USА No.1 Madonna 'Vogue'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје