Robbie Williams - Love My Life


Музички времеплов
  • 1977 - Додека настапувал во живо на концерт, Ray Charles е нападнат од член на публиката кој се обидел да го удави со јаже.
  • 1981 - UЅА No.1 Eddie Rabbitt 'I Love A Rainy Night'
  • 1968 - UK No.1 Esther & Abi Ofarim 'Cinderella Rockefella'
  • 1942 - Роден е Brian Jones, гитарист во Rolling Stones.
  • 1957 - Родена е Cindy Wilson од B-52's (1990 UK No.2 & USА No.3 'Love Shack').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје