Zayn Malik & Taylor Swift - I Don’t Wanna Live Forever


Музички времеплов
  • 1974 - UK No.1 Suzi Quatro 'Devil Gate Drive'
  • 1985 - Smiths го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Meat Is Murder'.
  • 1972 - Elvis Presley и неговата сопруга Priscilla легално се разделуваат.
  • 1961 - UK No.1 Petula Clark 'Sailor'
  • 2003 - News Of The World известува дека Michael Jackson се имал подложено на болни операции за да си ја смени бојата на кожата од црна во бела.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје