Емисии


Утринско возење

Емисија наменета е за сите ранобудници, со кои заедно го пиеме утринското кафе и се расонуваме со најубавите хитови на Антена5. Ве информираме како да се облечете пред да излезете од дома, зависно од временските услови и секако на кои патни правци да внимавате доколку патувате некаде. Информации за настаните од културата, спортот, репертоари на кина, театри, концерти итн.
Водител: Тони
Термин: од понеделник до петок од 06.50 до 08.00 часот
Музички времеплов
  • 1979 - Supertramp доаѓаат на врвот на американската албумска листа со 'Breakfast In America'.
  • 1989 - Alison Moyet се разведува со Malcolm Lee.
  • 1990 - USА No.1 Madonna 'Vogue'
  • 2002 - Moby го добива вториот британски бр.1 албум ’18’.
  • 1973 - USА No.1 Stevie Wonder 'You Are The Sunshine Of My Life'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје