Емисии


Музика во живо

Извонредна можност да ги слушнете најновите информации од светот на фудбалот и останатите спорски вести, збогатени со најновите звуци на клубската музика која се пушта во светските клубови.
Водител: DJ Icko
Термин: од вторник до петок од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1979 - Supertramp доаѓаат на врвот на американската албумска листа со 'Breakfast In America'.
  • 1960 - Родена е Yasmin Evans, попзната како Yazz.
  • 1990 - USА No.1 Madonna 'Vogue'
  • 2002 - Moby го добива вториот британски бр.1 албум ’18’.
  • 1973 - USА No.1 Stevie Wonder 'You Are The Sunshine Of My Life'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје