Bazzi feat Camila Cabello - Beautiful


Музички времеплов
  • 2002 - UK No.1 Westlife 'World Of Our Own' (нивни 10-ти брит.бр.1)
  • 1970 - На концерт во лондонскиот Royal Albert Hall, Joni Mitchell објавува дека ќе се пензионира од настапите во живо. Сепак на крајот од годината повторно ќе одржи концерт.
  • 1979 - Blondie го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Parallel Lines', на кој се хитовите 'Heart Of Glass', 'Hanging On The Telephone' и 'Sunday Girl'.
  • 1922 - Роден е Tommy Edwards (1958 USА & UK No.1 ‘Its All In The Game').
  • 1962 - USА No.1 Gene Chandler 'Duke Of Earl'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје