Емисии


Ноќни патеки

Ноќните патеки ве носат во светот на клубската музика. Доколку сте љубител на оваа музика....ова е вистинската емисија за вас.
Водител: Никифор
Термин: среда од 22 до 24 часот
Музички времеплов
  • 1955 - Роден е Mick Jones, гитарист и вокалист во The Clash.
  • 1910 - Роден е Tom Parker, менаџерот на Elvis Presley.
  • 1956 - Роден е пејачот, текстописец и актер Chris Isaak (1990 UK No.10 & 1991 USА No.6 'Wicked Game').
  • 1977 - Во Индијанаполис Elvis Presley го има својот последен настап во живо воопшто.
  • 1976 - UK No.1 The Real Thing 'You To Me Are Everything'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје