Емисии


Ослободи се

Шоу со Roger Sanchez, еден од најдобрите DJ во светот. Најнова музика и најнови ремикси.
Водител: Roger Sanchez
Термин: сабота од 23 до 01.00, недела од 14 до 16 часот
Музички времеплов
  • 1956 - Роден е пејачот, текстописец и актер Chris Isaak (1990 UK No.10 & 1991 USА No.6 'Wicked Game').
  • 1976 - Сите членови на Roxy Music објавуваат дека ќе градат одделни кариери најмалку една година.
  • 1988 - UK No.1 Bros 'I Owe You Nothing'
  • 1993 - Jamiroquai започнуваат три неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Emergency On Planet Earth'.
  • 1961 - Родена е Terri Nunn, вокалистка во Berlin (1986 UK & USА No.1 'Take My Breath Away').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје