Емисии


Антена Викенд

Најголемите викенд хитови, подсетување на важни и интересни настани од изминатата недела, секој викенд е посветен на некоја група или пејач. Информации од културата, шоубиз и интеракција со слушатели преку СМС пораки.
Водител: Тони
Термин: сабота од 16 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1960 - Родена е Yasmin Evans, попзната како Yazz.
  • 1932 - Родена е Alma Cogan (1955 UK No.1 'Dreamboat', плус 20 други британски топ 40 хитови). Најмлад женски изведувач што дошол на првото место на британската листа во 50-те години.
  • 1968 - Роден е Paul Hartnoll од Orbital.
  • 1949 - Роден е Dusty Hill, басист во ZZ Top.
  • 1952 - Родена е пејачката и моделка Grace Jones.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје