Емисии


После часови

После часови со Андреј Мицајков
Водител: Micajkov
Сабота 23:00 - 00:00
Музички времеплов
  • 2002 - Moby го добива вториот британски бр.1 албум ’18’.
  • 1949 - Роден е Dusty Hill, басист во ZZ Top.
  • 1960 - Родена е Yasmin Evans, попзната како Yazz.
  • 1973 - USА No.1 Stevie Wonder 'You Are The Sunshine Of My Life'
  • 1990 - USА No.1 Madonna 'Vogue'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје