Емисии


Novy Show

One hour show with DJ Tom Novy
Недела од 00:00 до 01:00
Музички времеплов
  • 1968 - Роден е Paul Hartnoll од Orbital.
  • 1984 - Bob Marley & the Wailers започнуваат 12-неделен престој на првото место на британската албумска листа со компилацијата 'Legend', издадена по повор три годишнината од смртта на Marley.
  • 1978 - Dire Straits за првпат издаваат сингл за голема издавачка куќа. 'Sultans Of Swing' е снимен со буџет од 120 фунти.
  • 1960 - Родена е Yasmin Evans, попзната како Yazz.
  • 1952 - Родена е пејачката и моделка Grace Jones.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје