Емисии


Toyota Play DJ

60 минути музика
Водител: Ерик Фокс
Од понеделник до петок од 14:00 до 15:00
Музички времеплов
  • 1993 - UK No.1 Gabrielle 'Dreams'
  • 1974 - По 10 години брак Cher се разведува со Sonny Bono.
  • 1977 - Во Индијанаполис Elvis Presley го има својот последен настап во живо воопшто.
  • 1955 - Роден е Mick Jones, гитарист и вокалист во The Clash.
  • 1976 - UK No.1 The Real Thing 'You To Me Are Everything'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје