Емисии


Spinnin Session

Петок од 21:00 до 22:00
Музички времеплов
  • 1977 - USA No1Thelma Houston “Don’t Leave Me This Way” 1 w.
  • 1956 - Elvis Presley за првпат настапува во Лас Вегас како предгрупа на Freddie Martin Orchestra. Поради слабиот интерес по една недела концертите се откажани, а Presley нема да настапува во Лас Вегас во следните 13 години.
  • 1988 - USA No1Whitney Houston “Where Do Broken Hearts Go” 2 w.
  • 1994 - UK No1Symbol “The Most Beautiful Girl In The World” 2 w.
  • 1936 - роден е Roy Orbison.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје