Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија

Музички времеплов
  • 1977 - Од рак умира Billy Powell, пејач со The O'Jays (1973 US No.1 & UK No.9 'Love Train').
  • 1994 - Michael Jackson се жени со Lisa Marie Presley, ќерката на Elvis Presley. Ќе се разведат следната година.
  • 1948 - Родена е членката на Fleetwood Mac и соло изведувачка, Stevie Nicks.
  • 1964 - Роден е пејачот, гитарист и текстописец Lenny Kravitz.
  • 1966 - UK No.1 Rolling Stones 'Paint It Black'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје