Топ 10 @ 10 12.11.2018


1
Praise You (Purple Disco Machine Extended Remix)
Fatboy Slim
| 1 Недела во листата
6
2
Twisted (Original Mix)
Kaz James Nick Morgan
| 1 Недела во листата
0
3
Running Up That Hill (Whitesquare's Closing down Re-Edit)
Placebo
| 1 Недела во листата
0
4
Acacia (Original Mix)
DSF
| 1 Недела во листата
0
5
Magari ft. Farafi (Original Mix)
Colle
| Недела во листата
1
6
Tears (Enamour Remix)
Donatello
| Недела во листата
0
7
Tremolo Man (Original Mix)
Guy Mantzur
| Недела во листата
6
8
Indenait (Original Mix)
Edu Imbernon
4 | Недели во листата
0
9
Birdsong (Eagles & Butterflies Remix)
Claptone, Zola Blood
3 | Недели во листата
0
10
Paradise
Kaz James & Nick Morgan
9 | Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 1940 - Родена е Dionne Warwick. 'Walk On By'
  • 1915 - Роден е американскиот пејач и актер Frank Albert Sinatra. Тој е првиот пејач што се соочува со т.н. 'поп хистерија'. Strangers In The Night
  • 1970 - Doors настапуваат во Њу Орлеанс и тоа ќе им остане последен концерт во живо со Jim Morrison.
  • 1966 - Родена е ирската пејачка и текстописец Sinead O'Connor. 'Nothing Compares To U'
  • 1938 - Родена е пејачката Connie Francis.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје