Мак Топ 5 17.02.2019


1
Љубов
Гуру Харе и Тамара
| 1 Недела во листата
1
2
Сакам да знам
DS Collective ft. Eleni
3 | 2 Недели во листата
2
3
Без тебе
Филип Јордановски
| 1 Недела во листата
1
4
Кога би знаела се
ДНК
2 | Недели во листата
2
5
Откако си негова
Владо Јаневски
| Недела во листата
3
Музички времеплов
  • 1938 - Роден е Bobby Hendricks од Drifters (1960 USА No.1 & UK No.2 'Save The Last Dance For Me').
  • 1986 - MTV одделува цели 22 часа од својата програма за да ги прикаже сите 45 епизоди од оригиналната ТВ серија на Monkees.
  • 1997 - UK No.1 Spice Girls 'Wannabe'
  • 1962 - UK No.1 Elvis Presley 'Rock-A- Hula Baby / Cant Help Falling In Love'
  • 1960 - USА No.1 Percy Faith 'Theme From A Summer Place'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје