MTV Awards Rome 2004

Музички времеплов
  • 1997 - Jennifer Lopez се мажи со Ojani Noa. Парот ќе се раздели по една година.
  • 1997 - Blur доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Blur'.
  • 1975 - USА No.1 Average White Band 'Pick Up The Pieces'
  • 1981 - UK No.1 Joe Dolce 'Shaddap You Face'
  • 2004 - USА No.1 Usher feat Lil Jon & Ludacris 'Yeah'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје