WMC 2009

Музички времеплов
  • 1986 - MTV одделува цели 22 часа од својата програма за да ги прикаже сите 45 епизоди од оригиналната ТВ серија на Monkees.
  • 1997 - UK No.1 No Doubt 'Don't Speak'
  • 2004 - USА No.1 Usher feat Lil Jon & Ludacris 'Yeah'
  • 1988 - На концерт во Лос Анџелес, Stevie Wonder е прогласен за MusiCares Личност на годината.
  • 1997 - UK No.1 Spice Girls 'Wannabe'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје