Summer Time Ball 2009

Музички времеплов
  • 1960 - USА No.1 Percy Faith 'Theme From A Summer Place'
  • 1988 - На концерт во Лос Анџелес, Stevie Wonder е прогласен за MusiCares Личност на годината.
  • 2004 - USА No.1 Usher feat Lil Jon & Ludacris 'Yeah'
  • 1997 - Jennifer Lopez се мажи со Ojani Noa. Парот ќе се раздели по една година.
  • 1997 - Blur доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Blur'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје