MTV EMA 2010 Madrid

Музички времеплов
  • 1977 - Роден е пејачот и текстописец, поранешен армиски капетан James Blunt. (2005 UK No.1 'You're Beautiful'; 2005 UK No.1 албум 'Back To Bedlam').
  • 1988 - На концерт во Лос Анџелес, Stevie Wonder е прогласен за MusiCares Личност на годината.
  • 1992 - UK No.1 Shakespear's Sister 'Stay'
  • 1975 - USА No.1 Average White Band 'Pick Up The Pieces'
  • 2004 - USА No.1 Usher feat Lil Jon & Ludacris 'Yeah'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје