EXIT 2011

Музички времеплов
  • 1992 - UK No.1 Shakespear's Sister 'Stay'
  • 1975 - UK No.1 Steve Harley and Cockney Rebel 'Make Me Smile (Come Up And See Me)'
  • 1975 - USА No.1 Average White Band 'Pick Up The Pieces'
  • 2004 - Norah Jones започнува 6-неделен престој на првото место на американската албумска листа со вториот албум ‘Feels Like Home’.
  • 1997 - Jennifer Lopez се мажи со Ojani Noa. Парот ќе се раздели по една година.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје