MTV EMA 2012 Frankfurt

Музички времеплов
  • 2004 - UK No.1 Busted 'Who’s David'
  • 1975 - USА No.1 Average White Band 'Pick Up The Pieces'
  • 1997 - UK No.1 No Doubt 'Don't Speak'
  • 1988 - На концерт во Лос Анџелес, Stevie Wonder е прогласен за MusiCares Личност на годината.
  • 1960 - USА No.1 Percy Faith 'Theme From A Summer Place'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје