Brit Awards 2013

Музички времеплов
  • 1997 - UK No.1 No Doubt 'Don't Speak'
  • 1977 - Роден е пејачот и текстописец, поранешен армиски капетан James Blunt. (2005 UK No.1 'You're Beautiful'; 2005 UK No.1 албум 'Back To Bedlam').
  • 1962 - UK No.1 Elvis Presley 'Rock-A- Hula Baby / Cant Help Falling In Love'
  • 1986 - MTV одделува цели 22 часа од својата програма за да ги прикаже сите 45 епизоди од оригиналната ТВ серија на Monkees.
  • 1992 - UK No.1 Shakespear's Sister 'Stay'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје