Фестивал Браќа Манаки 2014

Музички времеплов
  • 1960 - USА No.1 Percy Faith 'Theme From A Summer Place'
  • 1977 - Роден е пејачот и текстописец, поранешен армиски капетан James Blunt. (2005 UK No.1 'You're Beautiful'; 2005 UK No.1 албум 'Back To Bedlam').
  • 1975 - USА No.1 Average White Band 'Pick Up The Pieces'
  • 2004 - USА No.1 Usher feat Lil Jon & Ludacris 'Yeah'
  • 1938 - Роден е Bobby Hendricks од Drifters (1960 USА No.1 & UK No.2 'Save The Last Dance For Me').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје