Brit Awards 2015

Музички времеплов
  • 2001 - R.E.M. го започнуваат двонеделниот престој на првото место на британската албумска листа со 'Reveal'.
  • 1944 - Роден е Joe Cocker.
  • 1947 - Роден е Steve Currie од T Rex.
  • 1961 - Cliff Richard дебитира во шоуто на ITV 'Thank Your Lucky Stars'.
  • 1946 - Родена е Cherilyn Sarkasian, попозната како Cher.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје