WMC 2008

Музички времеплов
  • 1947 - Роден е Steve Currie од T Rex.
  • 1944 - Роден е Joe Cocker.
  • 1961 - Cliff Richard дебитира во шоуто на ITV 'Thank Your Lucky Stars'.
  • 1964 - На 28 години умира Rudy Lewis од The Drifters (1960 US No.1 & UK No.2 'Save The Last Dance For Me').
  • 1946 - Родена е Cherilyn Sarkasian, попозната како Cher.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје