WMC 2013

Музички времеплов
  • 1938 - Роден е Bobby Hendricks од Drifters (1960 USА No.1 & UK No.2 'Save The Last Dance For Me').
  • 2004 - USА No.1 Usher feat Lil Jon & Ludacris 'Yeah'
  • 1997 - UK No.1 No Doubt 'Don't Speak'
  • 2004 - Norah Jones започнува 6-неделен престој на првото место на американската албумска листа со вториот албум ‘Feels Like Home’.
  • 1960 - USА No.1 Percy Faith 'Theme From A Summer Place'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје